You are currently viewing Na czym polega polimeryzacja wykładzin PCV?

Na czym polega polimeryzacja wykładzin PCV?

Lśniąca podłoga w siedzibie firmy na pewno nie jest najważniejszą rzeczą w przedsiębiorstwie, którą zaprzątaje sobie głowę szefostwo. Jednak ładnie wyglądająca posadzka na pewno może być ozdobą korytarza i stanowić dobre pierwsze wrażenie dla klientów. Pielęgnacją podłóg zajmują się firmy sprzątające, oferujące szeroki zakres usług.

Efekty polimeryzacji wykładzin PCV

polimeryzacja wykładzin pcvJednym z wielu z takich zabiegów proponowanych przez zakłady zajmujące się utrzymanie czystości jest polimeryzacja wykładzin PCV. W doskonały sposób zabezpiecza ona podłogę, dzięki zabiegowi polegającego na nałożeniu na powierzchnię powłok polimeru – specjalnego tworzywa. W celu przeprowadzenia tego procesu firmy sprzątające muszą działać w określony sposób. Do rozpoczęcia polimeryzacji należy posadzkę wysuszyć i poddać wcześniejszemu czyszczeniu. Dopiero po usunięciu jakichkolwiek zanieczyszczeń i starej warstwy polimeru można przystąpić do właściwego procesu. Przed nałożeniem nowej warstwy tego tworzywa trzeba przeczyścić wykładzinę jeszcze wodą, aby zneutralizować odczyn pH. Grubość danej powłoki różni się od charakterystyki podłogi, a na końcu się ją utwierdza. Szczególnie polecana jest, gdy wykładzina jest nowa, ponieważ wtedy bardzo ważne jest jej zabezpieczenie. Proces polimeryzacji zamyka różne minimalne pory, dzięki czemu brud i zanieczyszczenia nie dostają się pod powierzchnię. Zabieg ten ma wiele zalet, a do nich nożna zaliczyć poprawę funkcji antypoślizgowej oraz znaczne przedłużenie żywotności bez skaz i zarysowań. Dzięki polimerowi łatwiej czyści się takie podłogi, a także zyskuje ona o wiele lepszy efekt wizualny.

Obecne firmy sprzątające posiadają profesjonalny sprzęt i wykwalifikowanych, dla których taki zabieg nie stanowi problemu. Zamówienie takiej usługi nie stanowi wysokiego kosztu, a warto zadbać o stan wykładziny. Ładna posadzka może być jedną z wizytówek firmy.