Mobilne biokominki jako dekoracja wnętrz

Niejedna osoba chciałaby posiadać w swoim mieszkaniu, kawalerce tradycyjny kominek. Jest to jednak niemożliwe do zrealizowania, ponieważ bloki najczęściej ogrzewane są systemem miejskim. Czy to jednak oznacza, że w bloku nie można posiadać kominka? Oczywiście, że nie – obecnie istnieją rozwiązania, które dają taką możliwości.

Biokominki jako przeszklenie fragmentów ściany

biokominekMowa o biokominkach, które są coraz częściej wybierane przez właścicieli mieszkań. Dzięki biokominkom tak naprawdę każdy może mieć kominek niezależnie od tego, w jakim budynku mieszka. Tutaj nie potrzeba żadnych instalacji i podłączeń, a kominek można bez problemu przemieszczać w różne miejsca. Nie ma ograniczeń w postaci braku ciągu kominowego (jak w blokach mieszkalnych). Taki biokominek można umieścić dosłownie w każdym miejscu. Można np. zamontować biokominek w specjalnej wnęce, albo ustawić go na stoliku kawowym. Znaczenie ma tu sama forma biokominka, bo na rynku dostępne są biokominki stojące, ścienne i inne. Na pewno jest to rozwiązanie, które przykuwa wzrok i jest bardzo dobrą dekoracją wnętrza. Pasuje nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale również tradycyjnych, eklektycznych. Biokominki pozwalają również na przeszklenie fragmentu ściany w niebanalny sposób. W ten sposób każdy może zdecydować o tym, czy w danej chwili takie przeszklenie oświetlić płomieniem czy nie. Biokominki mają mobilny charakter, dlatego w każdej chwili można zdecydować o zmianie ustawienia. Urządzenie może znaleźć się w salonie, sypialni, łazience i nie tylko.

Paliwo jest bezwonne, bezdymne i bezpieczne dla środowiska. Biokominek można też bez problemu schować – np. kiedy minie okres zimowy. Wtedy możliwe będzie wyjmowanie biokominka w chłodniejsze dni, noce, aby dogrzać pomieszczenie. Można też stosować urządzenie na balkonie, tarasie czy patio.