Maszynowa obróbka blachy

Maszynowa obróbka blachy

Blachy stalowe i z innych metali są powszechnie stosowane w wielu branżach gospodarki. Blacha do dalszego przetwarzania dostarczana jest w formie rolek lub w formie arkuszy. Podlegają one dalszej obróbce aby uzyskały założone właściwości użytkowe. Do wytwarzania z blachy materiałów użytkowych skonstruowano szereg maszyn, których produkcję ciągle się rozwija.

Obróbka blachy kluczem do jej zastosowań

maszyny do obróbki blachyW celu pożądanego ukształtowania blachy w produkty o różnym zastosowaniu używa się urządzeń poruszanych siłą ludzkich mięśni oraz mechanicznych. Trendem jest żeby jak najbardziej w pracach z blachą wykorzystywać maszyny. Urządzenia do obróbki blachy różnią się stopniem skomplikowania. Mają jednak wspólną cechę, która jest zdolność do precyzyjnego wyginania, cięcia i formowania. Najważniejsze maszyny do obróbki blachy to walcarki, zwijarki, prasy hydrauliczne, nożyce gilotynowe, prasy krawędziowe i mimośrodowe. Dzięki nim można uzyskać z blachy najbardziej fantazyjne przedmioty o różnym zastosowaniu. Proces gięcia blach to poddawanie jej zaginaniu, wyginaniu, zwijaniu, skręcaniu, zawijaniu, prostowaniu, profilowaniu. Przeróbka blachy w tych maszynach powoduje, że jest ona trwale odkształcona. Obróbka blachy maszynami pozwala na uzyskanie różnorodnych wzorów i skomplikowanych kształtów. Jedną z najważniejszych zalet maszyn jest ich wysoka powtarzalność kształtów i precyzja pracy. Najnowocześniejsze maszyny to elektroniczne urządzenia CNC. To w pełni komputerowe sterowanie z panelu parametrami produkcji elementów z blachy. CNC to technologia pozwalająca osiągnąć ogromną oszczędność materiału i minimalizowanie ilości odpadów. Najnowsze maszyny są bardzo bezpieczne dla operatorów. Osłony oddzielające od elementów roboczych oraz wyłączniki bezpieczeństwa stanowią o bardzo wysokiej jakości maszyn.

Wstęgi blachy są materiałem produkowanym w bardzo trwałych formach, specjalnie zabezpieczona przed działaniem warunków środowiska. To przede wszystkim blacha ocynkowana albo zabezpieczona powłoką specjalnej farby. Wykonane z niej produkty zapewniają trwałość i długoletnie używania. Dlatego też tak duża popularność maszyn do przerabiania blachy w różnorakie produkty.

Close Menu