You are currently viewing Legalna konopia w kosmetykach

Legalna konopia w kosmetykach

 

Maść jest to lek, który przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego czyli na przykład na skórę. Składa się z substancji leczniczej najczęściej przeciwbólowej, zapewnia szybkie działanie dlatego bardzo często wybierana jest przy bólach stawów. Maści są różne, w zależności jaki składnik leku zawierają w swoim składzie. Najczęściej spotykamy rozgrzewające a także przeciwbólowe, są one dostępne w aptekach, przy ich zakupie nie potrzebujemy recepty.

Konopia lecznicza w maści na łuszczycę

maść z konopi na łuszczycęŁuszczyca jest to choroba genetyczna, objawia się bolącymi nieestetycznymi ranami na skórze. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest właśnie genetyka, jeśli rodzić boryka się z tym schorzeniem dziecka również może mieć problemy skórne. Zły styl życia taki jak palenie papierosów a także spożywanie dużej ilości alkoholu również źle wpływa na stan naszej skóry. Jest to bardzo nieprzyjemna choroba, ponieważ czerwone plamy pokrywające nasza skórę są bolące i wyglądają nieestetycznie, jednak po wizycie u specjalisty możemy złagodzić te objawy używając maści z konopi. Konopia lecznicza jest składnikiem maści, dzięki czemu systematyczne jej stosowanie łagodzi nieprzyjemne, bolące uczucie, a po dłuższym jej stosowaniu nieestetyczne czerwone plamy zanikają. Maść z konopi na łuszczycę jest odpowiednim lekiem, i bardzo często stosowanym na tego typu schorzenia.

CBD czyli legalna konopia bardzo często spotykana jest w medycynie, najczęściej dodawana jest do maści, która stosowana jest przy łuszczycy skóry, jej działanie jest bezpieczne dla naszego organizmu, nie podrażnia skóry. Maść z konopi leczniczej, legalnej możemy kupić w aptece a także w różnych większych sklepach kosmetycznych. Dodawana ona jest do leków a także do kosmetyków na przykład do kremów przeznaczonych do skóry suchej.