You are currently viewing Kościół i jego oświetlenie

Kościół i jego oświetlenie

 

Kościół, dla wielu z nas to bardzo ważne miejsce. Udajemy się tam sami, bądz razem z rodziną, by się pomodlić. Wiara jest czymś niezwykłym, gdyż to ona umacnia nas w życiowych przekonaniach i sprawia, że łatwiej nam się żyje. Dlatego tak ważne dla wielu ludzi jest przebywanie w miejscu świętym jakim jest kościół.

Zalety oświetlenia w kościele

oświetlenie kościelneKościół to zazwyczaj ogromna budowla, która charakteryzuje się wysokim sufitem oraz ogromem przestrzeni. To tutaj jest mnóstwo sakralnych dodatków na przykład: obrazów, krzyży i inne dewocjonalia związane z daną wiarą. Bez wątpienia w miejscu tym bardzo ważne jest oświetlenie kościelne, które powinno dawać jasne światło ze względu na to, że jest tam dosyć ciemno. Dlatego wiele ksęży zaopatruje kościoły w żyrandole mosiężne, a także kinkiety kościelne. Żyrandole mosiężne zazwyczaj są umieszczone po środku kościoła w równej odległości, tak, aby światło docierało do wszystkich ławek, stojących pośrodku. Natomiast kinkiety zazwyczaj są umieszczane w bocznych nawach, lub kolumnach, by oświetlić boczne ławki i miejsca siedzące. To co charakteryzuje oświetlenie kościolne to przede wszystkim to, że daje mocne światło, jest eleganckie i dostojne. Oprócz tego zwisa na grubym łańcuchu, który utrzymuje dany żyrandol. Zarówki umieszczone tam mają kształt świeczek, które usadowione są jedna koło drugiej. Dodatkowo zdobi ich złoty kolor, który dodaje im elegancji i szyku. Zakup oświetlenia kościelnego to inwestycja na lata, dlatego ważne by było solidnie wykonane.

Gdy zostają zapalone wszyskie żyrandole to możemy zauważyć jak piękny nastrój wprowadzają podczas mszy. Nie dość, że dają piekne światło to dodatkowo ozdabiają kościół swoim blaskiem. Modlitwa w takim miejscu i takim klimacie bez wątpienia jest bardzo przyjemna. Dlatego co raz więcej ludzi i wiernych gromadzi się w kościele, by móc osobiście się pomodlić za siebie i swoich bliskich.