You are currently viewing Komfortowe oświetlenie do łazienki

Komfortowe oświetlenie do łazienki

Współcześnie łazienka to nie mały, biały pokój przeznaczony do szybkiego mycia. Coraz więcej czasu spędzamy w łazience, dlatego inwestujemy w nią coraz częściej. Dlatego nie powinniśmy oszczędzać na oświetleniu. Oświetlenie ma bowiem ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Jak prawidłowo oświetlić łazienkę?

oświetlenie łazienkoweWłaściwe światło wnosi do wnętrza pozytywny nastrój. Po podjęciu decyzji, gdzie postawić zlew, toaletę, wannę i prysznic, oświetlenie powinno być następnym na liście. Małe punktowe oświetlenie łazienkowe jest szczególnie istotne podczas nocnych wizyt w toalecie. Warto, jeżeli mamy dużą łazienkę, zaplanować montaż co najmniej dwóch przełączników. Można je umieścić w łazience, ale w wystarczająco bezpiecznej odległości od wilgotnych miejsc. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest instalowanie przełączników na zewnątrz przy drzwiach. Oświetlenie sufitowe pośrodku pomieszczenia to proste rozwiązanie do oświetlania całej przestrzeni. Alternatywnym rozwiązaniem jest oświetlenie wbudowane w sufit w różnych miejscach. Jeśli umieścimy je w rogach, uzyskamy ciekawy efekt świetlny na ścianach. To rozwiązanie zapewnia bardzo dobre ogólne oświetlenie o łagodniejszym, bardziej wyrafinowanym charakterze. Jeżeli chodzi o lustro, to istnieje wiele opcji, ale najskuteczniejszym rozwiązaniem jest jednolite oświetlenie go po obu stronach. Można to osiągnąć za pomocą podświetlonego lustra lub kinkietu umieszczonego po obu stronach. Nie powinno się instalować oświetlenia, które emituje światło bezpośrednio nad głową, ponieważ tworzy zbyteczne cienie.

W tym przypadku oświetlania łazienki można być kreatywnym i bawić się światłem. Najprostszym sposobem na uzyskanie komfortowego wnętrza jest jego wyjątkowe oświetlenie. Można je stworzyć, prawidłowo umieszczając jego dodatkowe źródła w odpowiednich miejscach.