You are currently viewing Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Jest wiele wymagających zawodów, jednak na pewno jednym z najbardziej wymagających jest zawód rzeczoznawcy. Pełni on bardzo odpowiedzialną rolę, często decydując o wielomilionowym majątku, zarówno prywatnym, jak i państwowym. 

Śląscy rzeczoznawcy majątkowi 

rzeczoznawca majątkowy ŚląskRzeczoznawca majątkowy to osoba, która posiada uprawnienia zawodowe, w zakresie szacowania nieruchomości. Uprawnienia zawodowe uzyskuje się poprzez zdanie egzaminu. Aby być dopuszczonym do postępowania kwalifikacyjnego, którego częścią jest egzamin, należy legitymować się wykształceniem wyższym. Wymagane są również studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Wymagane jest również odbycie półrocznej praktyki zawodowej. W wyniku wyceny nieruchomości, rzeczoznawca wycenia: wartość rynkową nieruchomości, jej wartość odtworzeniową, propozycję bankowo – hipoteczną wartości nieruchomości, a także jej wartość katastralną. Jeżeli jest nam potrzebny profesjonalny rzeczoznawca majątkowy Śląsk jest województwem, w którym znajdziemy wielu specjalistów z branży. Śląscy rzeczoznawcy pracują na zlecenie prywatne oraz instytucji państwowych, firm, spółek i wielu innych podmiotów. Usługi śląskich rzeczoznawców majątkowych są wysoko cenione w branży i należą one do najlepszych w kraju. Dlatego nie jest przypadkiem, że mają oni klientów z obszaru całej Polski. Na rzeczoznawcy majątkowym spoczywa bardzo duża odpowiedzialność. W tym zawodzie, jedna niewłaściwa decyzja może skończyć się z zakazem wykonywania zawodu, dlatego rzeczoznawcy to niezwykle kompetentni ludzie. 

Praca rzeczoznawcy majątkowego nie należy do łatwych. Trzeba biegle znać się na przepisach prawa, umieć je interpretować i dysponować szeroką wiedzą z dziedziny, jaką się reprezentuje. Rzeczoznawcy są na rynku bardzo pożądaną grupą zawodową.