You are currently viewing Kilka informacji o produkcji Yankee Candle

Kilka informacji o produkcji Yankee Candle

 

Świece Yankee Candle znane są przede wszystkim ze swojej doskonałej jakości, która związana jest przede wszystkim z intensywnym, pięknym zapachem, który równomiernie roznosi się po pomieszczeniu wraz ze spalaną stopniowo świecą. Czy zastanawialiście się jednak, w jaki sposób świece te są produkowane i dlaczego ich zapach jest tak intensywny?

Produkcja świec zapachowych Yankee Candle

świeczki zapachowe yankee candleJeśli chodzi o świeczki zapachowe Yankee Candle, niezależnie od ich wielkości – a dostępne są one jako małe samplery i świece w słoikach w trzech różnych rozmiarach – zawsze produkowane są w zgodzie z dbałością o produkt. Oznacza to, że do nadania zapachu wykorzystywane są olejki zapachowe, które stanowią kompilację zapachów stworzoną przez ekspertów zajmujących się na co dzień perfumami. Dzięki temu świece Yankee Candle nie tylko charakteryzują się niepowtarzalnym zapachem, ale również jest on trwały i intensywny, co sprawia, że spalając dużą świecę jesteśmy w stanie wyczuć jej aromat nawet w dużym pomieszczeniu. Świece Yankee Candle wytwarzane są w zaawansowanych technologicznie laboratoriach i fabrykach umiejscowionych w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że nie musimy martwić się warunkami pracy, które są częstym problemem dużych koncernów mających swoje fabryki w krajach azjatyckich. W przypadku Yankee Candle nawet knoty wykonywane są z najwyższej jakości bawełny, dzięki czemu możliwe jest równomierne spalanie świecy, pozwalające wypalić się jej w całości bez naszej dodatkowej ingerencji.

Może wydawać się nam, że produkty Yankee Candle charakteryzują się dość wysoką ceną w porównaniu z produktami proponowanymi nam przez konkurencję. Należy jednak pamiętać, że za tą ceną stoi świetna jakość produktu, gwarantowana przez odpowiednie składniki i właściwe wykonanie będące w zgodzie z humanitarnymi warunkami pracy.