You are currently viewing Jasne taśmy led do warsztatu

Jasne taśmy led do warsztatu

 

Do malowania modeli zwykle przydaje się jak najlepsze oświetlenie. Przy słabym świetle często można przeoczyć szczegóły i niedociągnięcia, które potem trudno poprawić na już wykończonym modelu. Dlatego też, składając pierwszy profesjonalny warsztat do malowania, przede wszystkim skupiłem się na odpowiednim jego oświetleniu.

Taśmy led z jasnym światłem

taśmy led producentNajczęstszą niedogodnością podczas malowania jest zasłanianie światła podczas pracy. Dlatego też zamiast jednej lampy, czy nawet kilku, postanowiłem wyposażyć warsztat w taśmę led. Taka taśma, zamontowana nad warsztatem na całej jego długości, ułatwiała pracę, oświetlając model z każdej strony, niezależnie od tego, nad jaką częścią aktualnie pracowałem. Również barwa światła miała duże znaczenie, gdyż przy ciepłym świetle, szczególnie słabym, kolory nie wyglądały tak, jak przy mocnym oświetleniu. Na szczęście, szukane przeze mnie taśmy led producent posiadał w bardzo wielu rodzajach, więc mogłem dobrać odpowiednią dla siebie bez większego trudu. Również barwa nie była żadnym problemem, gdyż taśmy o zimnym, neutralnym świetle były jednymi z najczęściej spotykanych i najbardziej dostępnych rodzajów. Długość taśmy nie była tutaj szczególnie ważna, gdyż nawet najdłuższą taśmę mogłem spokojnie dociąć do wymiaru zwykłymi nożyczkami, a do samej instalacji nie wymagała w zasadzie niczego oprócz powierzchni, gdyż prawie wszystkie taśmy miały warstwę samoprzylepną, dzięki której ich montaż na dowolnej powierzchni był łatwy i bezproblemowy.

Wybrałem więc taśmę o neutralnej, zimnej barwie i jasnym świetle, idealną do oświetlania precyzyjnej pracy. Taśmy były o wiele wygodniejsze w użyciu do malowania niż lampy. Dzięki nim, mogłem spokojnie oglądać całą powierzchnię malowanego modelu w jasnym świetle.