You are currently viewing Jaki powinien być zbiornik na szambo?

Jaki powinien być zbiornik na szambo?

Kiedy decydujemy się na zakup zbiornika na szambo, to powinien on mieć od razu wykonany fabryczny otwór na specjalną rurę z uszczelką. Można wtedy będzie zapewnić bardzo szczelny odprowadzanie ścieków do zbiornika. Niestety wiele firmy robi takie otwory dopiero po montażu i dlatego powinniśmy kupować zbiornik na szambo w firmie, która od razu przed zakupem wykonuje taki otwór.

Zbiornik jednokomorowy czy dwukomorowy na szambo?

szamba betonowe Nowy TargBardzo często wiele osób zastanawia się nad tym, jaki zbiornik na szambo wybrać? Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście zbiornik jednokomorowy. Jednak decydując się na takie rozwiązanie będziemy musieli pamiętać o tym, że kilka razy w miesiącu odwiedzi nas wóz asenizacyjny, który odbierze wszystkie odpady komunalne. Będzie się to również wiązało z dodatkowymi opłatami. Dobrym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach są dwukomorowe szamba betonowe Nowy Targ to miejscowość, gdzie możemy zamówić zbiorniki dwukomorowe, a nawet trzykomorowe. Dwukomorowy zbiornik najczęściej instalujemy, wtedy gdy chcemy mieć komorę przelewową oraz dwa rewizyjne kominki. Takie rozwiązanie sprawia, że ścieki cienkie będą przedostawać się do drugiej komory, a ścieki grube pozostaną tylko w tej pierwszej. W sytuacji, gdybyśmy dodali tam jeszcze odpowiednich bakterii do drugiej komory to woda będzie nadawała się do tego, aby rozprowadzić on w gruncie za pomocą drenażu. Szambiarka będzie na scenie odwiedzać tylko kilka razy w roku, a nie raz w miesiącu tak jak to jest w przypadku zbiornika jednokomorowego.

Zbiornik trzykomorowy daje nam możliwość stworzenia przydomowej oczyszczalni ścieków. Wystarczy w drugiej komorze zrobić odpowiednie napowietrzenie I wtedy będziemy mogli mieć najlepsze rozwiązanie, które możemy zastosować na swojej działce. Nie będziemy wtedy w ogóle musieli zamawiać szambiarki, ale zbiornik trzykomorowy kosztuje najwięcej.