You are currently viewing Jaki osuszacz powietrza wybrać?

Jaki osuszacz powietrza wybrać?

Osuszacze powietrza znajdują szerokie zastosowanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak również w budownictwie oraz w innych gałęziach przemysłu. Dzięki nim skutecznie pozbędziemy się wilgoci z pomieszczeń zabezpieczając je przed rozwojem pleśni lub uszkodzeniem instalacji elektrycznej.

Najlepsze osuszacze powietrza

adsorpcyjne osuszacze powietrzaWilgoć z łatwością potrafi przeniknąć nawet przez grubą warstwę betonu, dlatego niezależnie od szczelności drzwi i okien czasami zachodzi konieczność użycia specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do osuszana pomieszczeń. Adsorpcyjne osuszacze powietrza to niezwykle skuteczne rozwiązanie w zakresie usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza. Pozwalają one nie tylko osuszyć konstrukcję budynku chroniąc przed zniszczeniem wszelkiego rodzaju materiały higroskopijne, czyli pochłaniające wilgoć, ale także umożliwiają łatwe i precyzyjne kontrolowanie poziomu wilgotności w osuszanym pomieszczeniu. Wyróżniamy dwa typy adsorpcyjnych osuszaczy powietrza. Urządzenia przemysłowe wykonane są z najwyższej klasy materiałów i gwarantują najwyższą wydajność oraz żywotność. Z uwagi na swoją specyfikę i duży przepływ powietrza wymagają one odprowadzenia na zewnątrz gorącej pary wodnej za pośrednictwem kanału lub węża, ponieważ nie ulega ona kondensacji wewnątrz urządzenia. Z kolei osuszacze przeznaczone do użytku domowego posiadają zbiornik, w którym para wodna z osuszanego pomieszczenia ulega skraplaniu. Są one mniej wydajne od swoich przemysłowych odpowiedników, ale posiadają wiele udogodnień, na przykład łatwy w czyszczeniu wymienny filtr powietrza. Ponadto zużywają mniej energii elektrycznej, jednak wiąże się to ze zmniejszoną wydajnością pod względem osuszania powietrza.

Osuszacze przemysłowe znacznie przyspieszają na przykład proces wysychania betonu, czy też doskonale nadają się do łagodzenia skutków zalania pomieszczenia wodą, używane są również do zabezpieczania wnoszonych konstrukcji w okresie zimowym. Natomiast osuszacze przeznaczone do użytku domowego skutecznie ochronią nasz dom przed rozwojem pleśni, będąc przy tym bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.