You are currently viewing Jaki akumulator jest najmniej awaryjny?

Jaki akumulator jest najmniej awaryjny?

 

Akumulator to bardzo ważny element wielu pojazdów, maszyn, czy też nawet łodzi i jachtów. Przy wyborze odpowiedniego, należy wracać uwagę przed wszystkim na jego awaryjność. Zdecydowana popularnością cieszą się akumulatory, które są zupełnie bezobsługowe.

Zastosowania akumulatorów żelowych

akumulator żelowy 12v 100ahSolidne źródło zasilania to podstawowy element wyposażenia wielu prawidłowo pracujących maszyn, pojazdów, i też na przykład łodzi. Obecnie znanych jest kilkanaście różnych rodzajów akumulatorów, z  których każdy różni się sposobem działania, oraz wykonaniem, co może mieć wpływ na wytrzymałość danego akumulatora. Przykładem nowoczesnych, mało awaryjnych akumulatorów jest akumulator żelowy 12v 100ah, który ma wiele zalet. Przede wszystkim od tradycyjnych akumulatorów elektrolitowych różni się on tym, że w jego wnętrzu znajduje się żel wytworzony z połączenia kwasu siarkowego i krzemionki. Dzięki temu taki rodzaj akumulatora nie musi koniecznie być stawiany w pozycji poziomej, gdyż nie ma ryzyko, że w tego typu akumulatorze dojdzie do wycieków. Jak łatwo się domyślić, pozwala to stosować ten rodzaj akumulatora w takich zastosowaniach, w których nie poradziłby sobie tradycyjny akumulator elektrolitowy. Może on być wiec stosowany nawet w łodziach, pojazdach terenowych, oraz w kamperach, gdyż dodatkowo nie dochodzi u niego do zjawiska samorozładowania, tak często występującego w przypadku tradycyjnych, elektrolitowych akumulatorów. Z akumulatorem żelowym można więc spokojnie wyruszyć nawet w długą podróż czy tez rejs bez ryzyka, ze nagle zostaniemy odcięci od źródła zasilania.

Akumulatory to bardzo ważne wyposażenie każdego pojazdu czy też łodzi. Zapewnia on niezbędne źródło zasilania, szczególnie ważnego podczas dłuższych podróżny. Ważne jest jednak, by korzystać z nowoczesnych akumulatorów, odpornych na rozładowywanie.