You are currently viewing Jak wygląda produkcja opakowań kartonowych w Polsce?

Jak wygląda produkcja opakowań kartonowych w Polsce?

Kartonowe pudło to najbardziej ekologiczne opakowanie zakupów. Zamawiając paczkę w sklepie internetowym jest ona zabezpieczana i pakowana w karton. Obecnie produkcja opakowań kartonowych jest na takim poziomie, że można zamówić dowolny rozmiar pudła i zostanie ono dopasowane do naszych potrzeb.

Centralizacja produkcji opakowań z kartonu

produkcja opakowań kartonowychNasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome potrzeby wprowadzania ekologicznych rozwiązań. Również producenci opakowań kartonowych stawiają na zieloną produkcję. Możemy więc zamówić pudła zwrotne, przeznaczone do wielokrotnego użytku. Natomiast jeśli chodzi o produkty  jednorazowe, firmy starają się aby produkcja opakowań kartonowych była jak najbardziej ekologiczna. Bo dbanie o środowisko to również niższe koszty wytworzenia pojedynczego pudełka. Dlatego właściciele firm inwestują w nowoczesne technologie, które oszczędzają surowce. Coraz częściej w firmach spotyka się produkcję opakowań kartonowych odbywającą się od a do z pod jednym dachem. Na terenie fabryki zarówno projektuje się produkt, który będzie spełniać oczekiwania pod kątem wszelkich wymaganych w zamówieniu parametrów. Następnie pod tym samym adresem produkt jest wytwarzany, przechodzi kontrolę jakościową oraz trafia do magazynu bez konieczności przewożenia. Takie umiejscowienie wszystkich etapów wytwarzania pozwala również na łatwiejszy kontakt pomiędzy działem handlowym, a magazynem, skąd w ciągu kilkunastu godzin zamówienie może trafić do klienta.

W ten sposób łatwiej też kontrolować jakość procesu wytwórczego. Bo osoby planujące produkcję opakowań kartonowych są w stanie cały czas nadzorować działy im podległe niezależnie czy bieżąca tura to opakowania dla AGD i RTV, czy też dla e-sklepu, skąd zakupisz dowolną ilość mniejszych artykułów.