You are currently viewing Jak wybrać odpowiednie buty robocze?

Jak wybrać odpowiednie buty robocze?

Buty robocze to podstawowy ekwipunek pracownika, w którym będzie on spędzał praktycznie cały dzień. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one wygodne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb. Ich odpowiedni wybór może uchronić zdrowie nasze oraz naszych pracowników, ponieważ w wielu miejscach pracy dochodzi do różnych wypadków.

Czym się kierować przy wyborze obuwia roboczego?

obuwie bhp hurtownia szczecinZawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego obuwia roboczego, to musimy je dobrać do branży, w której pracujemy. Inne buty wybierzemy dla pracownika budowlanego, który będzie obsługiwał koparkę, a zupełnie inne dla pracownika wykończeń wnętrz. Decydując się na odpowiedni wybór butów roboczych, możemy postawić na trzewiki, kiedy pracownik będzie pracował na zewnątrz albo na półbuty, kiedy pracownik będzie pracował wewnątrz budynków. Możemy również doradzić się specjalistów, aby wybrać najlepsze obuwie BHP hurtownia Szczecin jest miastem, gdzie będziemy mogli wybrać najlepsze buty z mocną podeszwą. Dobrym rozwiązaniem są buty, które posiadają 2-warstwowe podeszwy, ponieważ gwarantuje nam to odpowiednią wytrzymałość, a także wysoki komfort użytkowania. Możemy również zdecydować się na buty wykonane z twardego oraz odpornego na zużycie materiału, który w kontakcie ze stopą będzie miękki i wygodny. Na bardzo upalne dni najlepiej jest zdecydować się na półbuty z perforowaną skórą. Możemy również wybrać buty robocze, które posiadają wstawki z siatki.

Buty przewiewne nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują w dużym zapyleniu lub w przetwórstwie drewnem. Do pracy na zewnątrz dobrym rozwiązaniem są buty ze skóry licowej, ponieważ są one odporne na czynniki atmosferyczne oraz wodę, a także błoto. Dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji.