Nie da się ukryć, że pieniądze są bardzo potrzebne do życia. Faktem jest to, że jeśli połączy się pensje dwóch osób, to zawsze wygląda to o wiele korzystniej. Więcej wydatków mają również osoby posiadające dzieci. Ich utrzymanie bywa bardzo kosztowne, ponieważ chcemy im zapewnić wszystko to, co najlepsze. Zdarza się jednak tak, że po jakimś czasie jeden z rodziców przestaje brać udział w utrzymaniu dziecka. Co wtedy zrobić?
Jaka może być wysokość alimentów?
Faktem jest to, że zarówno osoby bogate, jak i biedne mają dzieci. Każdy rodzic ma obowiązek utrzymywania dziecka dopóki to nie ukończy osiemnastu lat. Faktem jest jednak to, że nie każdy rodzic chce w tym brać udział. Zdarza się tak coraz częściej, że rodzice się rozwodzą lub nigdy nie tworzyli zbyt długiego związku. Na jedną osobę spada cały ciężar utrzymywania dziecka. W takiej sytuacji można starać się o alimenty Sosnowiec jest miastem, w którym takich spraw wpływa do sądu bardzo wiele. Jeśli partner nie chce płacić dobrowolnie, najpierw musimy złożyć do sądu odpowiedni wniosek, który będzie określał kwotę alimentów. Z wyrokiem sądu możemy zgłosić się do komornika, który będzie próbował wyegzekwować od dłużnika wpłaty dla dziecka. Zdarza się jednak, że nie zarabia on zbyt wiele i nie ma szans na to, aby komornik nam pomógł. W takiej sytuacji należy zgłosić się do odpowiedniej instytucji, która będzie wypłacała alimenty zamiast dłużnika.
Bardzo wiele osób samotnie wychowuje dziecko. Każdy wie, jak duża jest to odpowiedzialność i jak wysokie ponosi się koszty. Drugi rodzic powinien pomagać finansowo, jednak często się od tego uchyla. W tej sytuacji powinniśmy złożyć do sądu wniosek o przyznanie alimentów. Jeśli nie wiemy, jak go napisać, możemy zgłosić się do prawnika, który zajmuje się prowadzeniem takich spraw. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko zrobiliśmy prawidłowo.