You are currently viewing Jak odzyskać niemiecki VAT?

Jak odzyskać niemiecki VAT?

Dlaczego warto odzyskać VAT zapłacony za granicą? Czy to jest obowiązek albo konieczność? Firmy, które na rynku działają od lat doskonale wiedzą, że zagraniczny VAT to po prostu pieniądze, których odzyskanie jest koniecznością. Firma, która kupuje cokolwiek za granicą płaci tam podatek, który ma pełne prawo odzyskać. A w ciągu miesiąca robią się z tego naprawdę duże sumy.

Do zwrotu niemieckiego VATu potrzeba dobrej księgowości

zwrot VAT z NiemiecPrawdę powiedziawszy to najważniejszą kwestią w prowadzeniu firmy działającej na skalę międzynarodową jest posiadanie dobrej księgowej lub księgowego. I to jest podstawą wszystkiego co się wiąże z prowadzeniem firmy. Przy czym jeśli chodzi o podatek VAT to akurat najwięcej płacą go te firmy, które działają bardziej za granicą niż w kraju. Są to na przykład firmy transportowe, których kierowcy kupują za granicą paliwo czy płacą za parkingi albo noclegi. A takie duże firmy zatrudniają takie biura rachunkowe, które doskonale wiedzą jak ważny jest zwrot VAT z Niemiec i innych europejskich krajów. Mniejsze firmy, które dopiero zaczynają działać i mają dopiero pierwsze zagraniczne faktury powinny znaleźć dobre biuro rachunkowe. Bo można założyć z całą pewnością, że małe biura księgowe nie zajmują się odzyskiwaniem zagranicznego podatku VAT. Trzeba zatem skorzystać z pomocy doradcy podatkowego zajmującego się podatkami na skalę międzynarodową. A takich doradców czy księgowych jest wielu.

Wiele biur księgowych zajmuje się podatkami międzynarodowymi, ale zdecydowana większość się tym jednak nie zajmuje. Dlatego nowo powstające powinny od razu zastanowić się nad tym na jaką skalę będą działać. Jeśli nowa firma ma w planach działalność międzynarodową to od razu powinna poszukać dla siebie najlepszego biura księgowego oferującego odzyskiwanie zagranicznych podatków.