You are currently viewing Idealny odpoczynek połączony z rehabilitacją

Idealny odpoczynek połączony z rehabilitacją

 

Sanatoria są świetnym rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd dla osób niepełnosprawnych. Podczas takiego wyjazdu łączone jest przyjemne z pożytecznym, ponieważ zwiedzamy nieznane nam miejsce i jednocześnie nie przerywamy rehabilitacji która jest jednym z najważniejszych elementów w powrocie do stu procentowej sprawności.

Wakacyjny wyjazd do sanatorium

sanatoria turnusy rehabilitacyjnePaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest w stanie zrefundować w całości lub procentowo koszta wyjazdu rehabilitacyjnego. Osoba niepełnosprawna w pewnym stopniu może zdecydować o tym w które miejsce chciałaby pojechać. Należy jednak pamiętać, że w przypadku refundacji środek musi spełniać standardy, niezbędne do zastosowania rehabilitacji oraz być zgodne z zaleceniami lekarza. Coraz więcej osób niepełnosprawnych na wakacyjny wyjazd wybiera sanatoria Turnusy rehabilitacyjne są dla nich idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie muszą przerywać swojej obecnie trwającej rehabilitacji tylko jest ona prowadzona podczas takiego turnusu rehabilitacyjnego. Sanatoria specjalizujące się w takich wyjazdach są w pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który obsługiwany jest przez profesjonalną kadrę pracowniczą. Podczas pobytu w sanatorium, który trwa zazwyczaj dwa tygodnie rehabilitacja jest przeprowadzana codziennie. Po zaplanowanych ćwiczeniach pensjonariusz ma coś wolny i może go spędzać wedle swojego uznania np na basenie lub wybrać się do jednej z restauracji.

Tego typu wyjazdy rehabilitacyjne są idealną odskocznia od szarej rzeczywistości i spędzenia okresu wakacyjnego na poznawaniu nowych ludzi oraz zwiedzaniu miejsc zlokalizowanych w pobliżu ośrodka rehabilitacyjnego. Warto spojrzeć jakie aktualnie są oferty środków lub skonsultować się ze swoim oddziałem PFRON w celu uzyskania 100% sprawdzonych informacji.