You are currently viewing Hodowla ziół w domu

Hodowla ziół w domu

W bardzo wielu domach w ostatnim czasie można zauważyć liczne doniczki z ziołami. Do najpopularniejszych należy oczywiście bazylia, bo bardzo szybko ona rośnie i nie dość, że pięknie pachnie to jeszcze dobrze wygląda. Nie dziwi zatem fakt, ze ludzie chcą hodować swoje własne roślinki i w tym celu kupują specjalne doniczki, żeby móc je powiesić w kuchni.

Ozdobne i funkcjonalne doniczki

doniczki na zioła na ścianęJak się okazuje najczęściej zioła w domu hoduje się w małych doniczkach które przytwierdza się do ściany. Jest to nie tylko modne ale i bardzo praktyczne, bo wiele osób sądzi, że takie doniczki trzeba trzymać na parapecie. O ile w lato jest to dobre rozwiązanie, tak zimom już nie koniecznie, bo przez okna zawsze wchodzi do domu zimno. Przez to wiele ziół może w ogóle nam nie wyrosnąć, dlatego tez kupuje się doniczki na zioła na ścianę, bo wtedy nie dość, że nasze roślinki są bezpieczne to w dodatku pięknie to wygląda. Można ze sobą łączyć różnego rodzaju zioła i stworzyć sobie mały kącik z ziołami. Oczywiście takie zioła można hodować praktycznie wszędzie, bo doniczki jakich się używa są bardzo lekkie, więc można je przykręcić do ściany praktycznie w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Warto również dodać, że takie doniczki są ozdobą samą w sobie, więc można się bawić ich różnymi kolorami i tak je dobrze dobrać, że wraz z ziołami będą na pewno pięknie się prezentowały w naszej kuchni.

Dzięki malowniczym doniczkom z ziołami możemy w bardzo naturalny sposób przyozdobić sobie kuchnię i przy okazji mieć jeszcze większy kontakt z naturą. Wtedy wiemy, że zioła których używamy są w stu procentach naturalne i maja one o wiele bardziej intensywniejszy smak i zapach. Czuć to bardzo mocno gdy dodaje się je do różnego rodzaju potraw i dań, które przyrządzamy.