You are currently viewing Hodowla kotów brytyjskich

Hodowla kotów brytyjskich

  • Post author:
  • Post category:Rolnictwo

Od wielu lat zafascynowana jestem kotami. Moja pasja do tych zwierząt zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Moi dziadkowie mieli w swoim domu mnóstwo kotów. Moja babcia widziała na temat tych zwierząt dosłownie wszystko. Znała ich zachowania i cechy charakteru. Mówiła, że kotów nie można w żadnym wypadku porównywać z psami.

Koty rasy brytyjskiej

koty brytyjskie hodowlaKoty to piękne i majestatyczne zwierzęta. Ich niezwykły wygląd oraz cechy gatunkowe mają wielu zwolenników. Koty to zwierzęta pełne tajemnic. Znacząco różniące się swoim zachowaniem od psów. Każdy kto ma kota wie jak bardzo złożone jest to zwierzę. Miłość do kotów zaszczepiła we mnie babcia, która miała w swoim domu kilka kotów. Oprócz tego gdy przeszła na emeryturę zajęła się prowadzeniem własnej hodowli. Jej ulubioną rasą kotów były koty brytyjskie. Zwierzęta te odznaczają się na tle swojego gatunku charakterem i wyglądem. Mają bardzo przyjacielskie usposobienie, są spokojne, mają dużo cierpliwości oraz są inteligentne. Mają również umiarkowany temperament. Charakteryzują się krótkimi silnymi łapami, krępą sylwetką i grubym ogonem. Mają miękką, miłą w dotyku krótką sierść. W dotyku sierść tej rasy kotów przypomina plusz. Babcia opisuje kota brytyjskiego jako lorda. Jest stonowany i zachowuje grację. Babcia uwielbia koty brytyjskie hodowla sprawia jej wiele radości. Ma również ręce pełne roboty, gdy troszczy się o swoje koty i pilnuje aby zwierzęta żyły w godnych warunkach. Ma spore zainteresowanie wśród osób zainteresowanych kupnem kota tej rasy. Hodowca musi zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki. Kocięta należy już pierwszych dni życia przyzwyczajać do obecności człowieka. Dzięki temu zyskujemy ufne i cieszące się towarzystwem ludzi zwierzęta.

Koty brytyjskie cieszą się od dobrych kilku lat wielką popularnością. Doskonale pasują do rodzin z dziećmi oraz małych mieszkań. Koty te lubią towarzystwo ludzi, ale odznaczają się przy tym niesamowitym wyglądem i wręcz hipnotyzującym umaszczeniem.