You are currently viewing Funkcje elektrycznych skuterów inwalidzkich

Funkcje elektrycznych skuterów inwalidzkich

 

Skutery inwalidzkie stają się coraz częściej kupowane przez osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Dzieje się tak dlatego, iż mogą one posiadać funkcje, które są dużo bardziej rozbudowane niż to ma miejsce w tradycyjnych wózkach. Wózki i skutery inwalidzkie mogą przede wszystkim odciążyć osoby niepełnosprawne od uciążliwego poruszania ręcznego danym wózkiem.

Skutery inwalidzkie z napędem elektrycznym

elektryczny skuter inwalidzkiFunkcje tego typu wózków i skuterów mogą być niezwykle pomocne dla osoby, która jest obarczona różnym stopniem niepełnosprawności. Elektryczny skuter inwalidzki może zatem być używane jako pojazd, który może służyć przewożeniu niezbyt ciężkich towarów, dzięki zamontowaniu specjalnego koszyka. Skutery tego typu są także niezwykle zwrotne i szybkie, co zawdzięczają mocnemu silnikowi elektrycznemu, który jest zamontowany w przedniej lub tylnej części skutera inwalidzkiego. Bardzo ważnym elementem jazdy na tego typu skuterze jest bezpieczeństwo. Dlatego producenci tego typu wózków decydują się na zamontowanie specjalnych, przeciwwywrotnych kółek, które pomagają w przeciwdziałaniu nieoczekiwanemu wywróceniu się wózka, podczas wykonywania bardziej gwałtownych manewrów skrętu. Kolejną funkcją, pozwalającą na zwiększenie wygody i mobilności osoby niepełnosprawnej jest możliwość składania i rozkładania danego wózka, co pozwala na jego transport do każdego miejsca za pomocą samochodu.

Mocne silniki, dobry układ jezdny i hamulcowy sprawiają, że skutery dla osób z niepełnosprawnościami mogą być wykorzystywane przez nie na co dzień. Dzięki temu, iż tego typu skutery i wózki są dużo bardziej wygodne, i nie wymagają używania siły fizycznej, mogą być stosowane przez osoby, które borykają się z dużo bardziej zaawansowaną chorobą, która uniemożliwia im jazdę na tradycyjnym wózku.