You are currently viewing Elementy ze stali typu H25N20S2 – co warto o nich wiedzieć?

Elementy ze stali typu H25N20S2 – co warto o nich wiedzieć?

Stal jest materiałem służącym do wykonywania różnych rodzajów osłon, akcesoriów, narzędzi, skomplikowanych maszyn czy też różnych konstrukcji budowlanych. Jej zastosowanie jest szerokie ze względu na liczne atuty i istotne parametry oferowane przez zróżnicowane gatunki takiego materiału. Elementy stalowe są stosowane w przemyśle oraz w życiu codziennym.

Przemysłowe zastosowanie wyrobów ze stali typu H25N20S2

stal typu h25n20s2Przemysł jest gałęzią gospodarki, która szeroko wykorzystuje materiał, jakim jest wysokiej jakości stal typu H25N20S2. Jest to stal wysokostopowa w wersji chromowo-niklowo-krzemowej, którą wykorzystuje się do tworzenia różnych elementów, takich jak haki, części pieców i aparatury do pirolizy gazów, transportery pieców, itp. Stali tej używa się również do wytwarzania materiałów, narzędzi i maszyn wykorzystywanych w przemyśle szklarskim, chemicznym, petrochemicznym oraz metalurgicznym. Można stwierdzić, że prezentowany gatunek stali jest szeroko wykorzystywany w maszynach i elementach, które są przeznaczone do pracy w wysokich temperaturach pod dużym obciążeniem mechanicznym. Dzięki właściwościom tej stali, elementy wykonane z niej są w stanie wytrzymać działanie nawet bardzo wysokich temperatur do 1100 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że w obecności różnych zanieczyszczeń, gazów zawierających związki siarki albo azot i tlen, żaroodporność tej stali spada do 900 stopni Celsjusza.

Parametry stali oznaczanej jako H25N20S2 są jej największymi atutami. Dzięki nim znajduje ona szerokie zastosowanie w przemyśle ciężkim, w którym nierzadko maszyny i narzędzia są wystawiane na działanie dużych obciążeń mechanicznych, ekstremalnie wysokich temperatur oraz wielu innych niekorzystnych czynników mogących powodować korozję, przedwczesne zużycie lub zniszczenie.