You are currently viewing Drewniane meble są modne

Drewniane meble są modne

Drewniane meble, których popularność przypłynęła z e Skandynawii, to nie tylko moda, ale również sposób na zdrowy tryb życia. Drewno, jako naturalny surowiec, nie zawiera żadnych szkodliwych chemikaliów. Nawet zabezpieczyć drewno można za pomocą naturalnych środków.

Dobry wybór łóżka

łóżko drewniane 140x200Najbardziej bezpiecznym meblem powinno być łóżko. Spędzamy w nim co najmniej połowę życia, a śpiąc wyłączamy wszystkie receptory, które w sposób naturalny ostrzegają nas przed ewentualnymi zagrożeniami zdrowotnymi. Bezpieczne łóżko to wygodny materac, przystosowany do rozmiaru, wagi, pozycji spania osoby, ,która je zajmuje. Oczywiście istotny jest również stelaż, na którym materac spoczywa. Stelaż może być metalowy, drewniany lub ze sztucznego tworzywa. Ze względów zdrowotnych optymalnym rozwiązaniem jest stelaż drewniany. Czyli łóżko drewniane 140×200, jest najlepszym łożem jednoosobowym. Łóżko może być klasyczne lub z podczepioną skrzynią na pościel. Do budowy mebli wykorzystuje się drewno sosny, olchy lub buku. Jest to drewno dosyć elastyczne ale i wytrzymałe, więc dobrze nadaje się do tego celu. Właściwym rozwiązaniem stelaża jest drewniana drabinka podtrzymująca materac. Elastyczność drewna jest tutaj bardzo istotna. Jeśli chodzi o design, to przy konstrukcji łóżka tylko zagłówek może być miejscem popisu projektanta, pozostałe elementy, czyli stelaż i nogi są proste. Zróżnicowana jest wysokość łóżka, dostosowana do potrzeb użytkownika, szczególnie gdy robione jest na zamówienie.

Możliwość wykonania łóżka na konkretne zamówienie, oferowana jest przez wszystkich producentów. Dotyczy to zarówno wymiarów, jak i surowca. Oczywiście zamówienie można składać on-line, gdyż niemal wszyscy producenci dysponują stroną internetową, proponując wzory i rozmiary łóżek.