You are currently viewing Dobrze oświetlone ulice

Dobrze oświetlone ulice

W okresie zimowym bardzo często zdarza się nam chodzić ulicami po zmroku. Właśnie wtedy bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie uliczne. Paradoksalnie doceniamy je dopiero wtedy, gdy zaczyna szwankować lub dana ulica go jeszcze nie posiada. To właśnie dzięki lampom ulicznym możemy bezpiecznie przemieszczać się na piechotę.

Nowoczesne lampy uliczne

lampy uliczne ledCoraz częściej można spotkać lampy uliczne led. Takie lampy już chyba standardowo montowane są tam, gdzie dopiero powstaje oświetlenie uliczne i z czasem w miejscach, gdzie przeprowadza się tak zwaną modernizację oświetlania. Lampy led mają wiele plusów. Przede wszystkim dają więcej światła, aniżeli te tradycyjne żarówkowe, ale również są energooszczędne, co przekłada się na mniejsze zużycie prądy. Mniejsze zużycie prądu z kolei pozwala zaopatrzyć w światło więcej ulic, nie podnosząc przy tym kosztów. Takie lampy są droższe od tych tradycyjnych, ale w perspektywie czasu pozwalają na wypracowanie sporych oszczędności. Warto wspomnieć o trwałości lamp led, bowiem są one nawet kilkakrotnie trwalsze od tradycyjnych, co pozwala sporo oszczędzić na kosztach serwisu, gdyż osoba z ulicy nie jest w stanie wymienić żarówki w takiej lampie, bo potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu i kwalifikacji pracownika. Nie trudno się domyślić, że takie usługi bywają kosztowne.

Koszty oświetlenia ulic w małych miastach spadają na barki gmin. Jeśli te inwestują w oświetlenie ulic lampami led, to z czasem poprawiają swoją kondycję finansową i mogę zaoszczędzone na niskich rachunkach środki przeznaczyć na dalszy rozwój. Jak widać warto inwestować w lampy led, bo mają one praktycznie same plusy, pomimo dość wysokich kosztów zakupu. Nie mniej jednak należy zachować rozwagę i z głową inwestować w nowoczesne technologie.