You are currently viewing Dobrej jakości węże ogrodowe

Dobrej jakości węże ogrodowe

 

Mieszkamy w takim dziwnym klimacie, że kilkudniowe opady przeplatane są z kilkutygodniowymi okresami bez opadów. Jeśli uprawiamy ogródek warzywny musimy go co jakiś czas podlewać. W innym wypadku nie będziemy mogli wychodować dużych i dojrzałych warzyw, a nasza praca w ogródku przy sadzeniu pójdzie na marne.

Węże ogrodowe do podlewania

wąż ogrodowy 50mPodlewanie całego ogródka warzywnego jest dość czasochłonne. Jeśli musielibyśmy nosić wodę z domu do ogródka w konewkach lub wiaderkach, to zajęłoby to nam mnóstwo czasu i wymagało od nas dość sporo siły. Dużo łatwiejszych rozwiązaniem jest podlewanie ogródka przy pomocy węża ogrodowego. Wystarczy podłączyć wąż do jakiegoś kranu, odkręcić wodę i skierować wąż w stronę roślin w ogródku. Wąż ogrodowy 50m nada się idealnie, ponieważ dzięki temu, że jest on tak długi to bez problemu podlejemy cały ogródek, a jeśli okaże się zbyt długi, to zawsze możemy go w łatwy sposób skrócić. Do węża dołączone są dwie końcówki. Jedna z nich umożliwia nam szybkie przymocowanie węża do kranu, a druga rozpyla wodę, dzięki czemu możemy efektywniej podlewać ogródek. Waż jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu wąż jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Tworzywo użyte do produkcji węży ogrodowych jest bardzo elastyczne, umożliwia nam to zginanie węża w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem, dzięki temu korzystanie z niego przy podlewaniu jest wygodne.

Węże ogrodowe sprzedawane są na tak zwane metry bieżące. Im dłuższy wąż chcemy kupić, tym więcej za niego zapłacimy. Poza wybraniem długości węża, możemy wybrać także jego średnicę wewnętrzną. Węże tego typu możemy kupić w sklepach internetowych lub w stacjonarnych sklepach z branży ogrodniczej.