You are currently viewing Damskie kozaczki z zamszu

Damskie kozaczki z zamszu

  • Post author:
  • Post category:Moda

Na każdą porę roku, są wymagane inne buty. W lecie chodzimy w sandałach i klapkach, w zimie sięgamy po trapery i kozaki, a na wiosnę i jesień stosujemy obuwie przejściowe w zależności od pogody. Na pewno musimy mieć po kilka par na każdą porę roku. 

Czy zamsz jest odporny na wodę?  

kozaki damskie zamszoweButy są wykonane z różnych materiałów. Jedne są lepszej, a inne gorszej jakości. Kobiety o tym doskonale wiedzą, bo najczęściej mają po kilka, lub kilkanaście par butów na każdą porę roku. Najczęściej spotykamy buty wykonane z naturalnej skóry, dermy będącej imitacją skóry, miękkiego w dotyku zamszu i nawet gumy. Kozaki damskie zamszowe raczej nie nadają się do chodzenia w zimie, no chyba, że nie będzie śniegu, ani wilgoci. Zamsz jest specyficznym materiałem, którego nie można przemoczyć, bo mogą na nim zostać nieestetyczne zacieki. Zamszu nie można zamoczyć podczas czyszczenia, gdyż może stracić swoje właściwości i stać się szorstki w dotyku. Kozaki zamszowe możemy czyścić wilgotną szmatką, a zabrudzenia usuwać specjalną szczotką z twardym włosiem. Damskie kozaki mogą być do kolan, albo nawet za kolano. Najczęściej posiadają obcas o wysokości około ośmiu centymetrów, ale są też dostępne na obcasach pięcio, lub trzy centymetrowych. Kozaki doskonale się sprawdzą na jesień i wiosnę, kiedy jest jeszcze stosunkowo ciepło, bo nie zawsze są one ocieplane. Możemy je założyć do spódnicy, sukienki, czy nałożyć na wąskie spodnie, czy leginsy. Bez wątpienia, są bardzo kobiecym obuwiem, które pasuje każdej kobiecie. 

Dobrze jest mieć inne buty poza kozakami, gdyż kiedy spanie śnieg, albo deszcze, trzeba będzie je zamienić na ocieplane buty wykonane z naturalnej skóry, którą można czyścić wodą. Zamsz należy systematycznie impregnować, aby nie dostawała się woda do wnętrza buta.