You are currently viewing Czym są wirtualne spacery?

Czym są wirtualne spacery?

Obecnie coraz więcej branż decyduje się korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Sięgnęły po nie również branże hotelarskie oraz pośrednicy nieruchomości tworząc tzw. wirtualne spacery. Czym dokładnie one są i dlaczego tak chętnie wybierane są przez przedsiębiorstwa? Jest to usługa, która umożliwia potencjalnym klientom zobaczenie konkretnych miejsc online zupełnie tak, jak gdyby tam byli.

Dlaczego warto korzystać z wirtualnych spacerów?

wirtualny spacer 3dOpcja wirtualnego spaceru pojawia się najczęściej na stronach internetowych bardziej prestiżowych hoteli i firm odpowiedzialnych za sprzedaż bądź wynajem mieszkań. Wchodząc w tę usługę, można przenieść się do wybranego wnętrza za pomocą swojego komputera lub urządzenia mobilnego. W łatwy sposób można przemieszczać się kamerą po pomieszczeniach, zaglądając w każdy kąt. To, co widoczne jest na ekranie, znajduje się wewnątrz budynku. Fotograf, który przygotowywał wirtualny spacer 3D, obserwował dokładnie to, co potencjalny klient może zobaczyć na swoim wyświetlaczu. Dzięki takiej usłudze można ocenić, czy wewnątrz jest wystarczająco dużo przestrzeni, jak jest zagospodarowane pomieszczenie oraz sprawdzić, czy pokoje nie posiadają żadnych ukrytych na zdjęciach mankamentów. Dla firm takie rozwiązanie jest korzystne, gdyż klienci chętniej będą wybierali pokoje i mieszkania, które mogą dokładnie obejrzeć. Sprawi to, że nawet osoby z daleka będą zainteresowane zakupem lub wynajmem.

Żeby móc bardzo dobrze przygotować taki spacer, należy zatrudnić fotografa, który się tym zajmuje. Specjalista dysponuje sprzętem, dzięki któremu dokładnie uwieczni każdy detal w pomieszczeniach. Oprócz wirtualnego spaceru będzie również w stanie stworzyć naprawdę interesującą galerię, która przyciągnie spojrzenia wielu klientów.