You are currently viewing Czym jest rusztowanie choinkowe?

Czym jest rusztowanie choinkowe?

 

Rusztowania są nieodłącznym elementem na wielu placach budowy. To właśnie dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie wszelkiego rodzaju prac na wysokościach, takich jak chociażby wykonanie elewacji. Jednak rusztowanie rusztowaniu nie równe. W zależności od charakteru wykonywanej pracy możemy spotkać się z różnymi typami rusztowań. Dziś dowiemy się nieco więcej o rusztowaniu choinkowym, zwanym również klinowym. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o rusztowaniu choinkowym

rusztowanie choinkoweNie bez znaczenia są obie te nazwy określające typ rusztowania. To właśnie dzięki nim możemy wyobrazić sobie ich kształt, jeśli dotąd nie mieliśmy z nimi styczności. W jakich pracach sprawdzi się ten właśnie model? Z rusztowań choinkowych korzysta wiele firm budowlanych. Ich zastosowanie jest tak naprawdę uniwersalne. Wynika to w głównej mierze z łatwego i szybkiego montażu oraz demontażu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy możemy dodatkowo uzupełnić je o drabinki bądź podesty. Do produkcji tego rodzaju rusztowań wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Najpopularniejszym wśród nich jest jednak aluminium. Odpowiada ono za stosunkowo niewielki ciężar, co jest ogromnym plusem podczas przenoszenia konstrukcji w inne lokalizacje. Samo rusztowanie choinkowe możemy zarówno kupić, jak i wypożyczyć. Decyzja uzależniona jest od funkcji jakie ma spełniać. Jeśli nasze przedsiębiorstwo opiera się na wykonywaniu prac na wysokościach zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest inwestycja we własny sprzęt.

Warto wspomnieć również o dodatkowym podziale rusztowań choinkowych na wolnostojące oraz przyścienne. W przypadku tych drugich cała konstrukcja opiera się na ścianie co sprawia, że jest ona znacznie bardziej stabilniejsza, a zarazem bezpieczniejsza. Ma to szczególne znaczenie w przypadku prac na ogromnych wysokościach.