You are currently viewing Czy warto kupić monitor ekg?

Czy warto kupić monitor ekg?

EKG jest badaniem, które pozwala obserwować pracę serca. Jest ono ważne szczególnie w przypadku osób, które skarżą się np. na bóle w klatce piersiowej. Takie badanie można wykonać w szpitalu, czy w gabinecie lekarskim, ale również np. w domu, co jest wygodniejsze dla osób starszych. 

Monitor EKG w domu? 

domowy monitor ekgWarto zacząć od tego, że samo badanie pracy serca jest bardzo ważne. Pozwala ono wykryć wiele dysfunkcji i wprowadzić odpowiednie leczenie, bo taki pomiar może również zidentyfikować np. wadę wrodzoną serca. Badanie będzie też koniecznie wśród osób zmagających się z chorobami serca. Należy więc w tym przypadku łączyć medycynę z profilaktyką, ponieważ rutynowe badania są ważne dla utrzymania dobrej kondycji, a przede wszystkim pozwalają kontrolować stan organizmu i wszelkie zmiany, jakie w nim zaszły. Bardzo przydatny jest domowy monitor ekg – może być on wielkości nie większej niż karty kredytowej. Aparat ten jest więc bardzo praktyczny i tak naprawdę mobilny, bo można go łatwo przenosić. Aparat ten może być jak najbardziej używany w domu, ale sprawdzi się również w czasie podróży. Najważniejsze jest to, że wspomniany aparat to łatwe w użyciu urządzenie,  które nie powinno dostarczyć żadnych trudności, nawet osobom starszym. Takie aparaty są szczególnie potrzebne wśród osób, które zmagają się z chorobami serca, ponieważ takie pomiary mogą wskazać na np. nieprawidłową pracę narządu mięśniowego, a co za tym idzie, chory może prawidłowo zareagować i zgłosić się niezwłocznie do lekarza, co może uratować mu życie. Monitory mogą przydać się także osobom, które uprawiają jakiś sport lub które chcą kontrolować swój stan zdecydowanie dużo bardziej profilaktycznie. 

Monitory EKG są coraz bardziej popularnymi urządzeniami w domu i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one podręczne oraz pozwalają na obserwację pracy serca praktycznie w dowolnym miejscu i w dowolnej chwili, co na pewno jest ich największą zaletą.