You are currently viewing Czy drukarki do tekstyliów są drogie?

Czy drukarki do tekstyliów są drogie?

Druk obecnie nie jest traktowany wyłącznie jako element pracy biurowej. Pełni on także bardzo ważną rolę podczas produkcji, na przykład tekstyliów. Oczywiście, by było to możliwe, trzeba zakupić odpowiedni rodzaj drukarki.

Jakie powinny być drukarki do tekstyliów?

drukarka do tekstyliówOd kilkunastu lat drukarki stają się bardzo często wykorzystywanymi urządzeniami w produkcji. Wynika to z faktu, ze dzięki tym urządzeniom, wytwarzanie różnego rodzaju towarów może być znacznie prostsze. Oczywiście, inna musi być drukarka do zastosowań biurowych, a inna drukarka do tekstyliów. Wynika to z faktu, że na różnych rodzajach materiałów sprawdzą się inne rodzaje tuszy, a także bardziej efektywne będą różne metody wydruku. W przypadku tekstyliów dużym problemem jest ich niska wchłanialność. Dlatego tez drukarki do tego typu materiałów, powinny korzystać albo z tuszy pigmentowych, ale też używać do wydruków specjalnego papieru. Tylko wtedy, tworzone z ich pomocą wydruki będą odpowiednio trwałe. Drukarki pigmentowe, dzięki temu, że tworzone z ich pomocą wydruki będą utrwalane z pomocą ciepła, świetnie sprawdza się w przypadku większości rodzajów materiałów tekstylnych. Do tych najbardziej wymagających typów materiałów, takich jak poliester, należy jednak wykorzystywać drukarki sublimacyjne, wykorzystujące papier transferowy. Jest to bardzo ważne, aby powstały na danej koszulce czy innej odzieży nadruk szybko nie wyblakł, czy też nie uległ wytarciu. Obecnie profesjonalne drukarki do tekstyliów sa podstawowym wyposażaniem firm produkujących odzież.

Postęp technologiczny sprawił, że obecnie można tworzyć wydruki na niemal dowolnych materiałach. Oczywiście, różne rodzaje materiałów wymagają użycia zupełnie innej drukarki. I tak na przykład drukarki do odzieży nie mogą wykorzystywać wodnych atramentów.