You are currently viewing Czas zadbać o sylwetkę

Czas zadbać o sylwetkę

 

Coraz bardziej popularne staje się zdrowe odżywianie, dbałość o kondycję oraz praca nad sylwetką. Specjaliści w tych dziedzinach reklamują swoje usługi wszędzie. Możemy ćwiczyć on-line z Ewą Chodakowską, spożywać posiłki przygotowane według wskazówek Anny Lewandowskiej oraz słuchać rad trenera Jacka Bilczyńskiego. Dostęp do informacji jest nieograniczony także pozostaje zdobyć trochę odwagi, wyposażyć się w odpowiedni, pomocny sprzęt i … masę wytrwałości !

W zdrowym ciele zdrowy duch

shakery isostarJeśli zabieramy się na poważnie za pracę nad naszą formą, musimy być zaopatrzeni w jak najbardziej przydatne „narzędzia”. Wygodny strój – najlepiej dresy lub lajkry. Do tego adidasy i ewentualnie opaska przeciwpotowa. Oczywiście przydadzą się wspomagacze w formie napojów izotonicznych lub odżywek. Najlepiej przelane do specjalistycznych bidonów. Najlepszym rozwiązaniem są shakery isostar. Pozwalają one na łatwe wymieszanie suplementów z wodą a także na swobodne uzupełnianie płynów podczas przerw w ćwiczeniach. Bardzo istotnym jednakże mocno niedocenianym wstępem do właściwych ćwiczeń jest rozgrzewka polegająca na przygotowaniu wszystkich mięśni do wzmożonego wysiłku. Początkujący ćwiczący muszą pamiętać o odpowiedniej czyli nie za dużej liczbie powtórzeń poszczególnych ćwiczeń aby nie przeciążyć mięśni. Najlepiej jeśli praca jest koordynowana przez osobę z większym doświadczeniem, która może trochę podpowiedzieć. Wiadomo przecież, że nie każdego stać od razu na trenera fitness lecz każde ćwiczenie należy wykonywać uważnie aby nie spowodować żadnego urazu. Najważniejsze jest podejście czyli chęć do wytężonego wysiłku, który na początku wydaje się nie realny do pokonania lecz z każdym kolejnym treningiem będzie na pewno łatwiej.

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Liczy się przede wszystkim systematyczność. Nie można się zniechęcać ciężkimi początkami. Warto od razu wyposażyć się w odżywki i napoje izotoniczne, które nie tylko ugaszą pragnienie ale także dostarczą do organizmu niezbędnych witamin. Wiara w końcowy sukces czyli idealną sylwetkę oraz zdrowy organizm powinny być najważniejszą motywacją do codziennych zmagań nie koniecznie na siłowni ale także w domu lub ogrodzie.