You are currently viewing Co warto wiedzieć o ławach kominiarskich?

Co warto wiedzieć o ławach kominiarskich?

Zawód kominiarza polega na tym, żeby czyścić i sprawdzać stan techniczny danego komina. To zajęcie, które wymaga nie tylko wiedzy, ale również wykorzystania pewnych udogodnień, jakie mogą pomóc kominiarzowi w pracy – wtedy taka praca będzie o wiele łatwiejsza. 

Co to jest ława kominiarska? 

ławy kominiarskie cenaŁawa kominiarska to nic innego jak wąska kratka lub deska mocowania na wspornikach. Jest ona produkowana ze stali ocynkowanej – taka stal jest zabezpieczona przed korozją. Dodatkowo taką ławę umieszcza się na połaci dachowej. Połać dachowa to określenie poszczególnych części dachu. Ławę więc umieszcza się prostopadle lub równolegle do kalenicy od wyłazu dachowego komina. Przedmiot ten ma za zadanie prowadzić od wyjścia na dach do kominów i wzdłuż komina, żeby umożliwić pracę np. kominiarzowi. Dodatkowo tego typu akcesoria są dostępne dla każdego rodzaju pokrycia i mogą być wykonane np. ze stali powlekanej oraz być malowane na różnego rodzaju kolory, które będą pasować do danego dachu. Swobodną pracę na dachu umożliwiają więc ławy kominiarskie cena tych przedmiotów jest różna i zależy jedynie od danego modelu. Ławy pomagają również w przypadku miejsc trudno dostępnych, ponieważ dzięki nim można prowadzić takie prace jak np. prace serwisowe i konserwacyjne, co jest niezbędne, jeśli chodzi o utrzymanie dachu w dobrej kondycji technicznej. Warto jednak zaznaczyć, że ława kominiarska jest jedynie licznym elementem całej komunikacji dachowej. Do nich należy zaliczyć również stopnie kominiarskie, podesty kominowe ze stopniami oraz drabiny.

Ławy kominiarskie są niezbędnym narzędziem pracy każdego kominiarza, ale nie tylko, ponieważ ułatwiają też prace, które dotyczą samej konserwacji dachu, a nie tylko komina. Dodatkowo warto wiedzieć, że dzięki takiej ławie poruszanie się po dachu jest o wiele bezpieczniejsze.