You are currently viewing Ciekawe namioty eventowe

Ciekawe namioty eventowe

 

Namioty mogą mięć różne kształty i rozmiary. Ciekawym rozwiązaniem na różnego rodzaju imprezy, eventy, a nawet biwak, są specjalne namioty w kształcie półkuli. Ich niecodzienny wygląd zwróci uwagę każdego, a w jego wnętrzu można poczuć się niczym na stacji kosmicznej. Do czego można wykorzystać taki namiot?

Niebanalne namioty na imprezy w kształcie półkuli

namioty sferyczneOstatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się namioty o niecodziennym kształcie. Jednym z nich jest namiot w kształcie półkuli. To właśnie przez ten kształt wzięła się ich nazwa – namioty sferyczne, czyli kuliste. Są one zaokrąglone na górze, a ich dachy do złudzenia przypominają kulę. Całość wygląda trochę jak kosmiczna baza, co z pewnością zwróci uwagę dzieci i dorosłych. Niewielki namiot sferyczny nada się idealnie do zabawy. Pobudzi on wyobraźnię najmłodszych, które mogą wykorzystać go do zabawy w astronautów czy naukowców. Większe namioty sferyczne sprawdzą się świetnie dla kilkuosobowej grupy znajomych czy rodziny, która chce wyjechać na biwak za miasto. Namioty te można bowiem zakupić w wielu różnych rozmiarach. Ich atutem jest fakt, że dzięki swojemu unikalnemu kształtowi, są o wiele bardziej pojemne od klasycznych namiotów. Z tego powodu są też często wykorzystywane do organizowania imprez czy eventów przez duże firmy czy radę miasta. Namioty te są najczęściej białe, przez co świetnie odbijają promienie słoneczne i nie nagrzewają się w środku. Dzięki swoim właściwościom termoizolacji mogą być wykorzystywane też zimą.

Sferyczne namioty mają wiele zalet, które powinniśmy docenić. Są wysoce termoizolacyjne, szczelne oraz pojemne. Mają bardzo atrakcyjny i nowoczesny wygląd, który przywodzi na myśl kosmiczną przestrzeń. Ich zaletą jest też możliwość łączenia ich w większe kompleksy przy pomocy specjalnych tuneli. Jest to istotne przy dużych imprezach.