Rozwiązania w zakresie sterowania elektroniką postanowiłem zaimplementować w całym swoim domu. Zaimplementować z mojego biura i sali konferencyjnej, w których wszystkimi urządzeniami steruję jedną aplikacją w swoim telefonie. Postanowiłem sobie, że za wszelką cenę zastosuję to również w domu. I teraz wszystkim mogę sterować jednym smartfonem.
Jak stworzyć system zarządzania domową elektroniką?
Przede wszystkim najpierw trzeba zainwestować w inteligentny dom. Oznacza to, że wszystkie urządzenia w domu muszą łączyć się z internetem. Dzisiaj jest to możliwe, bo praktycznie każdym sprzętem można sterować telefonem za pomocą aplikacji. Jeśli można obsługiwać coś telefonem to najprawdopodobniej przez domową sieć internetową. Dzisiaj do internetu możemy podłączyć wieżę audio, ekspres do kawy, telewizor czy nawet czajnik. Nie wspominając już o inteligentnych lodówkach, które same potrafią zamawiać jedzenie. I na tym właśnie polegają systemy centralnego sterowania, że wszystkie takie urządzenia podłącza się do jednej aplikacji sterującej. Właśnie w takie rozwiązanie zainwestowałem w swoim domu. Bo miałem wiele urządzeń inteligentnych, ale każdym sterowałem z innej dedykowanej aplikacji. Tym czasem zamówiłem system oparty o jedną aplikację, w której znajdują się wszystkie moje domowe urządzenia. Mogę z telefonu gasić lub zapalać światło, zrobić sobie kawę czy włączyć muzykę. No i oczywiście sterować bramami do garaży i roletami.
Jeśli chodzi o sterowanie domowymi urządzeniami określanymi jako inteligentne to na pewno warto zrobić to tak, żeby wszystko obsługiwać jedną aplikacją. Ja steruję tak całym swoim domem. Klimatyzacją, telewizją czy nawet czajnikiem. Wszystko idzie podłączyć do jednej centralnej aplikacji. Dzięki temu cały dom obsługuję telefonem.