You are currently viewing Budowa własnej oczyszczalni ścieków

Budowa własnej oczyszczalni ścieków

 

Podłączenie do sieci kanalizacyjnej to w dalszym ciągu najwygodniejszy sposób na pozbycie się ścieków z gospodarstwa domowego. Niestety nie wszędzie jest ono możliwe, dlatego w niektórych sytuacjach jesteśmy zmuszeni zagospodarować ścieki w inny sposób. Dotychczas najpopularniejszą metodą było wybudowanie szamba. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się jego ekologiczny wariant.

Oczyszczanie ścieków – tanio i wygodnie

domowa oczyszczalnia ściekówTradycyjne szambo, to zbiornik, w którym gromadzą się wszystkie nieczystości odprowadzane z gospodarstwa domowego. Zbiornik ten powinien być na tyle duży, aby opróżnianie było możliwie jak najrzadsze. Każde zamówienie wozu asenizacyjnego, odpowiedzialnego za opróżnienie szamba, to dość spory koszt. Kosztów tych pozwoli nam uniknąć domowa oczyszczalnia ścieków. To nic innego, jak szambo, które wstępnie oczyszcza odprowadzane nieczystości i rozsącza je do gruntu. Domowa oczyszczalnia ścieków, choć jej budowa jest droższa od tradycyjnego szamba, pozwala na ogromne oszczędności podczas jej użytkowania. Konieczność opróżniania zbiornika z pozostałych tam zanieczyszczeń nie jest tak częsta, jak w przypadku tradycyjnego szamba. Jeśli do tej pory wzywałeś wóz asenizacyjny raz, czy nawet dwa razy w miesiącu, szambo ekologiczne pozwoli ci o tym zapomnieć na co najmniej pół roku, w praktyce nawet na rok, czy dwa. Oszczędności na eksploatacji są zatem ogromne, a koszt inwestycji bardzo szybko się zwraca. Domowa oczyszczalnia ścieków jest zatem niemal bezobsługowa, a oczyszczone w niej nieczystości są całkowicie bezpieczne dla środowiska, wód gruntowych i okolicznych ujęć wodnych.

Ekologiczne szambo jest zatem świetną inwestycją i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zbiornika na fekalia. Oczyszczalnię można kupić w firmie zajmującej się wyłącznie jej sprzedażą, wtedy jednak konieczne będzie załatwienie wszelkich formalności samodzielnie. Można również skorzystać z oferty firmy zajmującej się kompleksową obsługą, która zajmie się projektem, załatwieniem formalności, montażem oraz konserwacją.