You are currently viewing Bezpieczeństwo w rolnictwie

Bezpieczeństwo w rolnictwie

W nowoczesnym rolnictwie nie można sobie wyobrazić pracy bez nawozów. Wyjaławianie gleby i problemy klimatyczne zmuszają gospodarza do korzystania z osiągnięć współczesnego przemysłu chemicznego. Równie ważna, jak wybór rodzaju nawozu, jest decyzja o sposobie jego przechowywania, zwłaszcza jeśli mówimy o typie z wysokim stężeniem mocznika.

W poszukiwaniu odpowiedniego zbiornika

zbiornik na nawozy rsmWielu rolników decyduje się na wydajny RSM, czyli nawóz z wodnym roztworem saletrzano-mocznikowym. Dostępnych jest kilka rodzajów w zależności od zawartości azotu całkowitego. Gospodarze stawiają na ten produkt, bo zawiera wszystkie dostępne formy azotu, który ma kluczowy wpływ na rośliny w okresie wegetacji. Poza tym nadaje się do nawożenia przedsiewnego i pogłównego, a jego płynna forma przyspiesza przyswajanie najważniejszego składnika. Nie należy przy tym zapominać o odpowiednim przechowywaniu. Trzeba się zaopatrzyć w specjalny zbiornik na nawozy RSM, bowiem wysokie stężenie mocznika może mieć negatywny wpływ na środowisko oraz ludzi. Z uwagi na właściwości roztworu, nie można go przechowywać w zbiornikach wrażliwych na korozję. Odpowiedni zbiornik wytwarza się ze specjalnego odpornego materiału, najczęściej wysokiej jakości polietylenu, który zapewnia skuteczną ochronę przed wylaniem się substancji na zewnątrz. Dobry zbiornik będzie zarówno urządzeniem do magazynowania, jak i dystrybucji płynnego nawozu. Powinniśmy zwrócić także uwagę na wygodę użytkowania produktu oraz sprawdzić, na jaki czas pozostanie objęty gwarancją.

Jeżeli zamierzamy korzystać z rozwiązania, jakim jest płynny RSM, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik do jego przechowywania. Od jego jakości i trwałości będzie zależało nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Powinniśmy więc wybrać produkt wytworzony z materiału odpornego na korozję, na który nie mają wpływu niekorzystne warunki atmosferyczne.