You are currently viewing Beton architektoniczny jako dekoracyjne wykończenie ścian

Beton architektoniczny jako dekoracyjne wykończenie ścian

Coraz większa liczba właścicieli domów i mieszkań, a także lokali biurowych, wybiera do wykończenia wnętrz wyjątkowy beton dekoracyjny, który nadaje niesamowity charakter i styl pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych i loftowych. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z jego ilością na ścianach – najlepiej postawić jedynie na wykończenie w ten sposób kawałka ściany lub jednej strony.

Kiedy beton architektoniczny się sprawdzi?

beton architektoniczny 120x60Tak jak już zostało wspomniane, tego rodzaju element wpasuje się w industrialne i loftowe wnętrza. Najpopularniejszy jest beton architektoniczny 120×60, który staje się dekoracją w salonie, kuchni (m.in. nad blatem) oraz w łazience. Niektórzy wybierają go także do sypialni czy młodzieżowego pokoju, jednak nie zawsze jest to dobry pomysł, ponieważ takie wykończenie nadaje surowości pomieszczeniom i powoduje, że wnętrze jest chłodne i mało przytulne. Trzeba więc bardzo dobrze przemyśleć gdzie zainstalować płytki betonowe, a także jak wyposażyć resztę pokoju, aby nie stał się zbyt surowy. Dobrze nieco przełamać aranżację, wybierając charakterystyczny kolor w formie zasłon, dywanu czy dekoracji. Najważniejsze, aby całość była spójna i pozytywnie wpływała na wszystkich domowników. Najbezpieczniej postawić na wykończenie betonem ściany multimedialnej, na której zawiśnie telewizor czy ścianki nadblatowej.

Można wspomóc się w samodzielnym aranżowaniu inspiracjami dostępnymi w internecie. Beton dekoracyjny od lat zyskuje nieustannie na popularności i jest jednym z charakterystycznych elementów projektów loftowych. Z całą pewnością tego rodzaju wykończenie doskonale sprawdzi się w nowoczesnych obiektach usługowych czy gabinetach, podkreślając styl całej firmy. Ważne, aby postawić na wysokiej jakości, trwały beton.