You are currently viewing Artystyczna obróbka balkonu u sąsiadki

Artystyczna obróbka balkonu u sąsiadki

 

Mieszkam naprzeciwko bardzo miłej pani, która zawsze dbała o swój ogródek i dom. Ciągle coś wymyślała. A to ozdobne rzeźby na trawniku, a to pomalowała dom w nowoczesnych barwach. Kobieta z charakterem. Teraz trwają prace remontowe na jej balkonie. Jest on duży i ładnie zaprojektowany, więc zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem ludzi remontujących balkon.

Obróbki blacharskie na balkonie wykonane bardzo dokładnie

dokładne obróbki blacharskie balkonówNa początku nie chciałem się wtrącać, jednak kiedy spotkałem moją sąsiadkę na ulicy, to z czystej ciekawości nie mogłem się powstrzymać, aby nie zapytać, co się dzieje na jej balkonie. Sąsiadka się tylko uśmiechnęła i powiedziała, że są u niej wykonywane dokładne obróbki blacharskie balkonów. Spytałem się więc dlaczego i jaki jest cel tych prac, co chce zmienić, skoro ma taki ładny balkon. Sąsiadka powiedziała więc, że to iż jest ładny, to nie znaczy że dobry. Obróbka blacharska jest jej potrzebna po to, aby parapety nie miały ostrych krawędzi. Musi to być zrobione dokładnie i estetycznie. Co prawda to prawda, w końcu trzeba uważać na ostre przedmioty, które mogą ranić. Sąsiadka powiedziała jeszcze, że oprócz tego, na jej balkonie będzie wygrawerowany dodatkowo artystyczny wzór w motywy roślinne. Będzie tak zarówno na zadaszeniu, które też jest zbudowane z blachy, jak i na metalowych parapetach. Jak już wspomniałem, sąsiadka od zawsze miała dusze artysty, ale żeby blachy obrabiać na balkonie to już jest dopiero pomysłowość!

Kreatywność mojej sąsiadki nie zna granic. Obróbka blacharska balkonu nadal u niej trwa. Jak się skończą te prace, to chętnie do niej pójdę zobaczyć jak wyszło. Może kiedyś sam się skuszę na coś takiego? W końcu obróbka blachy przydałaby się również na moim balkonie, który już ma swoje lata i koniecznie potrzebuje dokładnego remontu.